В університетах різних країн світу, зорієнтованих на інтернаціональний склад студентів, дуже добре розуміють, що не всі іноземні абітурієнти можуть мати достатній рівень знань ключових предметів та локальної мови навчання. Також цілком ймовірно, що в деяких з них відсутні відповідні сертифікати або необхідна кількість балів зі школи. Аби зробити процес адаптації до університету більш комфортним, в багатьох закладах запропоновані так звані foundation courses, які допомагають майбутнім студентам вивести всі свої академічні знання на достатній рівень, щоб навчатись в університеті на першому, або, при умові отримання високих результатів, навіть на другому курсі вишу.

Найбільш розвинена система foundation courses діє у таких країнах, як Австралія, Великобританія, США, Канада, Мальта, Німеччина, Швейцарія, Іспанія тощо.  Але треба пам’ятати, що кожна запроваджує власні правила та вартість курсів, і про це бажано заздалегідь дізнатись, аби обрати найбільш комфортний варіант.

На відміну від рathway programs, foundation courses зазвичай проходять на базі вищого навчального закладу, до якого хоче вступати абітурієнт. Також є різниця у строках проведення програми – якщо рathway programs передбачає коротке навчання у рамках часу до пів року, то деякі foundation courses мають строки близько 2 років і навіть більше.

Для абітурієнтів найбільш привабливим аспектом foundation courses є те, що успішне завершення курсів дуже часто забезпечують 100% гарантію вступу до університету, а бали, отримані в певних дисциплінах, зараховуються для першого курсу. Деяким наполегливим студентам вдається отримати настільки високі бали, що вони зараховуються зразу на другий курс.

В рамках навчання на foundation courses, абітурієнти мають нагоду відвідувати всі лекції, семінари, а також індивідуальні заняття знасатвниками. Як і звичайні студенти, вони отримують вільний доступ до інфраструктури університету – гуртожитків, бібліотеки, спортивної зали, тощо. Таким чином, вони повністю занурюються у студентське життя та досить легко потім адаптуються до нього на першому році навчання.

Перед вибором університету для навчання, спеціалісти рекомендують дізнатись якнайбільше про його foundation courses, адже такий проміжний період може значно покращити академічну підготовку студента та пом’якшити адаптаційний період після вступу до вишу.

Не зволікайте, скористайтесь шансом стати ближче до університету своєї мрії!