Якщо ви обираєте закордонний університет із навчанням англійською мовою, будьте готові до іспитів на визначення рівня її знань. The International English Language Test System (IELTS) та Test of English as a Foreign Language (TOEFL)  є найбільш відомими мовними тестами, їх результати вважаються найбільш достовірними для тисяч університетів у всьому світі.

Деякі з вишів заздалегідь попереджують абітурієнтів, який варіант тесту їм потрібен для розгляду кандидатури на студентське місце, інші – приймають будь-який з них. Але один з них точно доведеться здавати. Тож давайте розберемося, у різниця між мовними екзаменами IELTS та TOEFL.

Обидва тести складаються з чотирьох частин – читання (reading), сприйняття мови на слух (listening), усна мова (speaking), письмо (writing). Але є й важливі відмінності.

TOEFL

Цей іспит перевіряє знання академічної англійської мови в рамках науково-дослідної та освітньої тематики. В даному випадку використовується американський варіант англійської. За часом, проходження тесту займає приблизно 4 години, і в більшості випадків цей процес має онлайн формат із використанням комп’ютера.

Спосіб визначення вірної відповіді достатньо простий – абітурієнт обирає один з варіантів із чотирьох запропонованих.

Максимальний бал – 120, один крок – 10 балів.

Тест TOEFL зазвичай потрібен для вступу в американські та канадські університети.

IELTS

Такий іспит визначає рівень знань англійської мови британського варіанту. На відміну від TOEFL, екзамен проходить впродовж двох днів та має два різні модулі:

  • General – для тих, хто збирається емігрувати або працевлаштовуватись за кордоном.
  • Academic – для тих, хто планує навчатись за кордоном.

Розмовна частина тесту приймається людиною-екзаменатором, носієм британської англійської. Тож в даному випадку краще мати хоч якийсь досвід спілкування з представниками англомовних країн.

Щодо способу визначення вірних відповідей, абітурієнт має самостійно давати відповідь із тексту і не має жодних запропонованих варіантів.

Максимальний бал – 9, один крок – 0,5 балів.

Тест IELTS дуже затребуваний в університетах Великобританії, Австралії та Нової Зеландії.

Тож, підсумовуючи усе вищезгадане, не можна на 100% стверджувати, який з тестів найкращий. У кожному окремому випадку необхідно розглядати ситуацію індивідуально,  беручи до уваги вимоги окремого університету та власні можливості абітурієнта.

Для оформлення на курси за кордоном для підготовки до здачі мовних тестів TOFEL або IELTS звертайтесь у Міжнародну консалтингову компанію «NOVAR».