Ми вже не уявляємо собі життя без таких речей, як: домашня побутова техніка, офісне обладнання, фото-та відеотехніка, медичне обладнання, автоматичні трансмісії автомобілів, автопілоти літаків і т.д.

Незабаром у наш побут увійдуть такі технології, як: 3D-принтери, автопілоти для автомобілів, розумні будинки, роботи та інші.

Все це було би неможливо без “мехатроніки” – галузі науки та техніки, завданням якої є створення систем, її головним принципом є досягнення синергетичного ефекту від комбінації кінетичної енергії механізмів та електричної енергії блоків керування.

Вперше термін “мехатроніка” ввів японець Тецуро Моріа (Tetsuro Moria), старший інженер компанії Yaskawa Electric, у 1969 році. Ця назва отримана шляхом комбінації слів “МЕХАніка” і “елекТРОНІКА”. Але, з розвитком технологій, мехатроніка почала поєднувати в собі  знання електромеханіки, електроніки, мікропроцесорної техніки, автоматики та ІТ-технологій.

Незважаючи на “значний” вік самого терміну, мехатроніка, як наука, як предмет вивчення в інститутах та ВУЗах, існує відносно недавно, що робить спеціалістів цієї галузі дуже цінними кадрами на ринку праці. Середня зарплата “мехатронщиків” в США сягає 90 тис. дол. на рік.

Одним із навчальних закладів, який готує спеціалістів в області мехатроніки є Вища технічна школа в Катовіцах https://iccnovar.com/vyshha-tehnichna-shkola-v-katovitse/