Засновники навчальних закладів, найчастіше по професії – педагоги, бачать найвищою місією освітніх працівників винахід нового бачення розвитку того чи іншого напрямку науки та поступове втілення нових концепцій у життя. Більшість «досвідчених» університетів мають на своїй базі наукові лабораторії, в яких тестуються нові ідеї під керівництвом кваліфікованих спеціалістів. Насправді, ці осередки можна вважати центром появи нових знань та генерації важливих винаходів людства.

Так, наприклад, у сусідній Болгарії науковою діяльність активно займається Варненський Університет Менеджменту (ВУМ). Усі викладачі щиро підтримують цю ініціативу та беруть участь у наступних її реалізаціях:

  • Випуск першого болгарського наукового журналу «Європейський журнал дослідження туризму» та журналу педагогіки та управління освітою.
  • Розробка програмних пакетів та учбових посібників.
  • Проведення щорічної міжнародної науково-дослідницької конференції.
  • Публікація наукових та дослідницьких робіт у глобальних наукових базах(SSRN, ResearchGate, Publons).
  • Розвиток болгаро-румунського центру розвитку туризму.
  • Організація молодіжних заходів за участі відомих вчених із європейської академічної общини.

Також багато часу науковій діяльності приділяють в університетах Латвії. Так, наприклад, в Університеті економіки та Культури (ЕКА), що у Ризі, нещодавно була розроблена стратегія розвитку науки до 2020 року, а також план дій для розвитку наукової діяльності до кінця 2017 року. В цих документах були задані головні пріоритети розвитку науки:

  • Сприяти інтеграції науки та досліджень у процес навчання.
  • Підвищити впізнаваність бренду ЕКА в науковому середовищі Латвії та у світі загалом.
  • Розвинути науковий потенціал академічного персоналу ЕКА та підвищити його наукову кваліфікацію.
  • Підвищити наукову ємність ЕКА та стимулювати створення інноваційних продуктів та проектів.

У Вищій Школі Бізнесу, Творчості та Технологій Riseba (також Рига, Латвія) створена спеціальна Вчена Рада із професорів власного складу, а також Промоційна Рада у складі академіків трьох університетів. На базі Школи дуже часто проводяться наукові конференції, семінари, конкурси, а студенти та академіки закладу випустили у світ сотні наукових робіт, що стосуються різноманітних напрямків наукової діяльності.

У свою чергу, польська Академія Економіки у Радомі виконує свою місію шляхом проведення тематичних наукових конференцій та дискусійних форумів, де збирає найкращих професіоналів своєї справи та професорів найбільш актуальних наукових напрямків.

Долучитись до наукових досліджень у Європі – просто! Обирайте університет і гайда за знаннями!