Творчі вузи Праги – це відмінна можливість для професійного розвитку та отримання практичного досвіду. У Чехії існують як платні, так і бюджетні програми навчання в університетах.

Академія Музичних Мистецтв AMU

AMU – є одним з найвідоміших і найстаріших університетів в області мистецтва. Був побудований в 1945 році під керівництвом чехословацького державного діяча Бенеша Едуарда. Академія Музичних Мистецтв (AMU) входить в 10-ку кращих творчих вузів Європи, має три факультети. FAMU – факультет кіно і телебачення, (одна з кращих шкіл в світі), DAMU – театральний факультет і HAMU – факультет танцю і музики.

Навчання в університеті ведеться на двох мовах: чеською та англійською.

Чеською мовою – безкоштовно, англійською від 5000 євро в семестр.

 

Вступні іспити складаються з декількох етапів:

  • здача портфоліо / прослуховування
  • творче завдання / письмовий тест на знання культури
  • усна співбесіда

 

Вища школа прикладного мистецтва VŠUP

 

Державний вищий навчальний заклад, який спеціалізується на підготовці фахівців в області дизайну, архітектури, фотографії та мультиплікації. Університет був заснований в 1885, на даний момент має 23 ательє і 5 кафедр. Набір в VŠUP відбувається на початку року, конкурс великий, наприклад на одне навчальне місце може претендувати до 100 чоловік.

 

Вступні іспити складаються з декількох етапів:

  • портфоліо
  • творче завдання
  • усна співбесіда з майстром ательє

 

Академія образотворчих мистецтв AVU

 

Академія образотворчих мистецтв відкрила свої двері 10 вересня 1799 році. У 1990 році школа відкриває три головних напрямки: образотворче мистецтво, архітектура, реставрація. На даний момент школа має 20 ательє, навчання триватимуть шість років, по закінченню університету учням видається диплом магістра мистецтв MgA. Щорічно сюди надходять понад 350 осіб, 40 з яких беруть на перший курс. Вступні іспити проходять на початку року, в два етапи: портфоліо і співбесіда.

 

Приватна академія Michael

 

Приватна академія Michael відкрилася в 2011 році, спочатку головним упором школи була реклама і дизайн, але вже починаючи з 2012 року з’явилися такі спеціальності, як: режисура кіно і театру, графічний дизайн, креативна фотографія, сценарну майстерність. Академія надає диплом про середньо-спеціальну освіту, при бажанні отримання бакалаврату або магістратури необхідно дослухати курс в Vysoká Skola Kreativní Komunikace. Вартість навчання від 16.000 до 20.000 крон за семестр. Вступні іспити проходять два рази на рік, необхідно здати портфоліо і пройти співбесіду з майстром ательє.

 

Вища Школа Креативної Комунікації

 

Vysoká Skola Kreativní Komunikace – молодий вуз подає великі надії серед творчих університетів. Школа веде навчання по десяти різних напрямків, від маркетингу і менеджменту до 3D анімації. Вартість навчання від 30.000 в рік, необхідно мотиваційний лист та портфоліо.

 

Докладнішу інформацію про безкоштовне навчання в Чехії дивіться на сторінці https://iccnovar.com/navchannya-v-chehiyi/